EN
сите категории
EN

Често поставувани прашања

Ти си тука : Дома> Често поставувани прашања

 • Q

  Дали сте трговско друштво или производител?

  A

  Ние сме производител.

 • Q

  Колку долго го правите ова поднесено?

  A

  Нашата компанија е основана во 2014 година, а нашиот лидерски тим е ангажиран во оваа индустрија повеќе од 15 години.

 • Q

  Кои се вашите вообичаени инкотерми кои ги користите?

  A

  EXW, FOB, CIF, FCA.

 • Q

  Кои се вашите услови за плаќање?

  A

  T/T 100% однапред Или 60% депозит, 40% пред пратката. Може да се преговара врз основа на кредибилитетот на клиентите и износот на нарачката.

 • Q

  Кое е времето на довод на карбидни делови?

  A

  Обично тоа е 35-45 календарски дена врз основа на количина на нарачка.

 • Q

  Кој е вашиот MOQ?

  A

  Може да се преговара. За нарачка на примерок, прифатливи се 1-5 парчиња.

 • Q

  Како го обезбедувате квалитетот на производите?

  A

  Имаме строг процес за квалитет базиран на ISO9001-2015 и професионални алатки за инспекција како што се металографски преглед, дебеломер, микрометар, мерач на конец, инструмент за 3D сликање.

 • Q

  Со кои земји тргувате?

  A

  Нашите производи се извезуваат во САД, ОК, Русија, Индија, Сингапур, ОАЕ, Ирак, Пакистан, Норвешка, Унгарија итн.

 • Q

  Која е вашата политика за примероци?

  A

  Обично правиме примерок според цртежите или примероците на клиентите. а клиентите треба да ги платат трошоците за примерок и курирски трошоци.

  Жешки категории